![](https://i0.wp.com/elinis.gr/wp-content/uploads/2018/08/ELINIS-Α-ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ-09052018-Α.jpg?fit=2048%2C1365&ssl=1)
Πρώτη συνάντηση για ανταλλαγή απόψεων σχετικά με την ίδρυση νέου φορέα μελέτης και προβολής της Ναυτικής Ιστορίας.
- 24/05/2018
- 0
Στις 9/5/2018 πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση για ανταλλαγή απόψεων σχετικά με την σκοπιμότητα ίδρυσης ενός νέου φορέα που θα έχει ως στόχο την μελέτη και προβολή της Ναυτικής Ιστορίας. Η συνάντηση έλαβε χώρα στο Πολεμικό Μουσείο Αθηνών και επαναλήφθηκε στις 23 /5/2018 στα γραφεία του Συνδέσμου Αποφοίτων Σχολών Υπαξιωματικών Ναυτικού (ΣΑΣΜΥΝ). Τα συμπεράσματα της συζήτησης είναι πολύ αισιόδοξα και η διάθεση για προσφορά είναι μεγάλη.