![](https://i0.wp.com/elinis.gr/wp-content/uploads/2022/04/277016433_3166102513706218_3683187453578054605_n-1.jpg?fit=1200%2C900&ssl=1)
Παρουσίαση βιβλίου στο Δημαρχείο Σαλαμίνας.
- 03/04/2022
- 0
To Σάββατο 2/4/2022 στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Δημαρχείου Σαλαμίνας έγινε η παρουσίαση την νέας έκδοσης του ΕΛ.Ι.Ν.ΙΣ. Πρόκειται για το βιβλίο του Κωνσταντίνου Κυρίμη με τίτλο “Υπόγειες Ναυτικές Οχυρώσεις στην Αττικη (1936-44)”. Στην εκδήλωση που συνδιοργάνωσε το ΕΛ.Ι.Ν.ΙΣ. με την διαδικτυακή εφημερίδα “Σαλαμινίων Βήμα” παρευρέθηκαν και απηύθυναν χαιρετισμό ο Δήμαρχος Σαλαμίνας Γεώργιος Παναγοπουλος, η Αντιπεριφερειάρχης Νήσων Αττικής Βάσω Μπόγρη, ο τέως Αντιπεριφερειάρχης Νήσων Αττικής Τάκης Χατζηπέρος και ο Πρόεδρος του Παραρτήματος της Ένωσης Αποστράτων Αξιωματικών Ναυτικού Σαλαμίνος Υποναύαρχος (Μ) εα Γ. Κουτσούκος ΠΝ. Το βιβλίο παρουσίασαν ο Αντιπρόεδρος του ΕΛΙΝΙΣ Λεωνίδας Τσιαντούλας και ο συγγραφέας Κωνσταντίνος Κυρίμης.
Φωτογραφίες: Κωνσταντίνος Σεβαστιάδης.